Субота
20.04.2024
18:26
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Бібліотека БЗШ № 4
Головна Реєстрація Вхід
Для батьків »
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 20

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Діти повинні читати весь час. Книжка не прочитана у дитинстві, залишається непрочитаною назавжди. Обмеження читання в дитинстві – це відсутність потреби у книжці в дорослої людини.

ДЕСЯТЬ «ЗОЛОТИХ ПРАВИЛ» ВИХОВАННЯ ЩАСЛИВИХ ДІТЕЙ

Правило 1. Не марнуйте часу дитини. У ранньому дитинстві мозок найкраще сприймає нове, накопичує знання. Пізніше їх засвоїти набагато важче.

Правило 2. Формуйте самоповагу. Необхідно розвивати в дитини такі здібності, прищеплювати такі навички, котрі б вирізняли її з-поміж інших, викликали б повагу ровесників і дорослих. Діти мають знати, що успіх, майбутній добробут залежить від них самих. І ще: у кожної дитини має бути хороший друг. Батьки спрямовують цю дружбу і зміцнюють її. 

Правило 3. Навчіть дитину спілкуватися. Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички: щира любов до батьків (дає відчуття захищеності); приязне ставлення до навколишніх (не лише до близьких та рідних); зовнішня привабливість (одяг, манери); можливість спостерігати правильне спілкування (поведінка батьків, учителів, ровесників); висока самооцінка, а звідси – впевненість у собі; середній (як мінімум) запас слів; вміння підтримувати розмову. 

Правило 4. Пильнуйте, щоб дитина не стала теле або комп’ютереманом. Бо ці види діяльності гальмують в дітей розвиток лівої півкулі головного мозку. А нею визначається розвиток мови. Отже з часом у дитини можуть виникнути проблеми у спілкуванні.

Правило 5. Виховуйте відповідальність, порядність. Не лише повсякчас пояснюйте «що таке добре, а що – погано», а й закріплюйте гарні навички, карайте за негідні вчинки. Прикладом повинні бути ви самі. 

Правило 6. Навчіть дитину шанувати сім’ю Щоб виростити ніжних і люблячих дітей, оточіть їх піклуванням, ласкою з перших днів життя. Діти мають бачити, що йдучи на роботу чи повертаючись додому, тато – мама цілуються – це сімейний ритуал. 

Правило 7. Живіть у хорошому оточенні. Друзі, яких виберуть собі ваші діти, впливатимуть на їхні моральні орієнтири, поведінку. Якщо ви живете на соціально – психологічному смітнику, дітям важко бути вийти з нього, розповсюджуючи пахощі троянд.

Правило 8. Будьте вимогливими. Але не будьте тиранами. Розумними і слухняними діти стають не відразу, на це треба витратити роки. 

Правило 9. Привчайте дитину до праці. Але без примусу. Подбайте, щоб вони набули трудових навичок, подбайте, щоб їхнє життя було заповнене цікавими і корисними справами.

Правило 10. Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі. Нехай все перепробують, нехай навчаться на власних помилках.

  Похожее изображение

Як привчити дитину читати книги?

           Ми живемо зараз в світі нових технологій, коли все комп'ютеризовано й модернізовано. Наш мультимедійний світ - це Інтернет, телебачення. І книги стають для багатьох просто непотрібними. Але навчання без книг просто неможливе! Яким би гарним Інтернет не був, він не вправі замінити нам традиційне читання. До того ж, інформація, яка є в книгах, не завжди є й доступна в Інтернеті. 

    Наші діти набагато краще розбираються в нових технологіях, ніж ми, і вони ж воліють проводити час у всесвітній павутині, ніж за книгою. Вчені довели, що аудіовізуальна інформація дається їм набагато легше, ніж просто текст. Тому діти дуже не хочуть читати. І багато батьків, зіткнувшись з цією проблемою, відразу задають питання: «Що читати?», «Як привчити дитину до читання?» і «Де взяти час, щоб читати з дитиною?».

     Але давайте про все по порядку. Щоб не було проблем з читанням, психологи радять знайомити малюка з книгою в ранньому віці. Читати дітки ще не можуть, тому читати будете ви. Звичайно, найбільше дітки люблять казки і вірші. Таку інформацію подавати їм слід легко і невимушено.

    Дуже малюкам подобаються книги з барвистими зображеннями, красивими картинками та ілюстраціями. Вони подовгу можуть розглядати звірів, пташок і людей. Читаючи, ви запам'ятовуєте сюжет, і незабаром будете знати його напам'ять (якщо не пам'ятаєте зі свого дитинства). Таким чином, книги будуть зачитуватися «до дірок», а у дитини буде вироблятися уява, пам'ять і мислення. Вже в 2-3 роки малюк зможе підказувати вам, приміром, хто хотів з'їсти колобка і яку пісеньку колобок співав. Ще він може просити вас: «Мам, почитай мені казку» і скаже, яку конкретно. Адже у дитини з'являються інтереси, смак і улюблені казки.

    Усе починається з дитинства: перші кроки, перше «мама» і «тато», пустощі і досягнення. Тому й любов до читання потрібно прищеплювати з дитинства. У ранньому віці дитина дуже сприйнятлива до всього нового і цікавого. Звісно, їй потрібні іграшки, розвиваючі заняття. І книжки, і іграшки здатні навчити малюка багато чого корисного. Не варто нехтувати книжками.

    Якщо вашій дитині більше трьох - чотирьох років, вчіть абетку, розвивайте правильну мову і намагайтеся потихеньку вчити читати. Робити це треба ненав'язливо, між іншим. Ви не повинні примушувати малюка, перетворюючи читання в тягар. Краще робити це так, як грати, із задоволенням!

    Стикаючись з проблемою читання (в основному це відбувається, коли син або дочка в першому класі), батьки можуть перегинати палицю у відносинах. Такі примуси, пресинг, породжують нові проблеми. Дитина може зайняти захисну позицію, робити все наперекір, вчитися ще гірше. Тому вам не варто кричати і вимагати щось від малюка. Поясніть, що читати і отримувати інформацію з книг так само важливо, як дотримуватися правил особистої гігієни.

    І, нарешті, питання про те, де взяти час, щоб читати. Охоче вірю, що ви - ділова і дуже зайнята людина. Але які справи можуть бути важливіше за власного малюка? Зрозумійте, що вміння читати - це важливий навик в житті абсолютно кожної людини, і для вас головним завданням є привчити дитину до читання. Ви повинні знайти на це час. Бажано почати читати ще тоді, коли дитина зовсім мала і тільки намагається розмовляти. Якщо вмалюк не сприймає ваше читання - нічого страшного, не засмучуйтеся, поверніться пізніше до цього. А якщо йому подобається - то перетворіть читання в якийсь ритуал - після обіду або перед сном.

    Читайте вголос, за ролями, з виразом і інтересом. Можете скористатися психологічною порадою: зупиніть читання на чомусь цікаво (вибач, маленький, мені треба відійти, а ти почитай поки). Прийшовши, запитайте малюка, що там було цікавого. Такий принцип у психології називається «принцип незакінченого дії». Ви - мама, чарівниця, придумайте самі, як заманити і зацікавити свою дитину. Адже ви знаєте її, як ніхто інший.

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту